haier mrv rc 1
haier mrv rc 1-1haier mrv rc 2-1

MRV III-RC

Selecteaza mai jos unitatea exterioara pentru a afisa datele specifice acesteia in sectiunea Specificatii

AV08IMVUSA

AV10IMVUSA

AV12IMVUSA

AV14IMVUSA

AV16IMVUSA

AV18IMVUSA

AV20IMVUSA

AV22IMVUSA

AV24IMVUSA

AV26IMVUSA

AV28IMVUSA

AV30IMVUSA

AV32IMVUSA

AV34IMVUSA

AV36IMVUSA

AV38IMVUSA

AV40IMVUSA

AV42IMVUSA

AV44IMVUSA

AV46IMVUSA

AV48IMVUSA

Categorie:

Ce este MRVIII-RC?


Incalzire si racire simultana cu o singura unitate exterioara.

Sistem de recuperare a caldurii.

Mod de operare variabil intr-un sigur sistem


Viteza a ventilatorului ajustabila in 64 de trepte


Eficienta marita cu 45% fata de motoarele AC si consum de energie scazut.

Pentru a asigura fiabilitate maxima a sistemului, compresorul de stabilizare controleaza presiunea.

Zgomot redus si operare pe timp de noapte


Compartimentul instalatiei este separata fata de cea pentru sursa de aer.

Amortizorul de zgomot incorporat reduce considerabil zgomotul produs de compresor.

Control dublu EEV


Asigura circuitul uniform al refrigerantului pentru a furniza o temperatura confortabila.

Presiune statica exterioara ridicata


Suporta pana la 50Pa si unitatile pot fi instalate pe etaje diferite.

Operare in cicluri pentru a extinde durata de viata


Prioritatea de functionare a unitatilor exterioare se schimba la fiecare 24h. Pornirea si timpul de functionare pot fi echilibrate. Astfel, durata de viata a compresorului este extinsa maximum de 3 ori.

General

Model: Unitate exterioaraAV08IMVUSAAV10IMVUSAAV12IMVUSA
Range capacitate81012
Racire (kW)22.42833.5
Incalzire (kW)2531.537.5
Alimentare Ph/V/Hz3/380~400/50/603/380~400/50/603/380~400/50/60
Putere nominala (racire) kW5.817.559.18
Putere maxima (racire) kW12.3714.717.54
Curent nominal (racire) A9.4912.3315
Curent maxim (racire) A19.8523.427.9
Putere nominala (racire) kW6.17.979.15
Putere maxima (racire) kW9.7711.914.6
Curent nominal (racire) A9.9713.0214.95
Curent maxim (racire) A15.71923.3
EER3.863.713.65
COP4.13.954.1
Debit aer (racire/incalzire)/Max.(m³/h)111001110014100
Nivel presiune sonora (H/M/L) dB(A)575760
Nivel putere sonora (H/M/L) dB(A)737376
Dimensiuni nete W/D/H(mm)990/750/1808990/750/18081390/1808/750
Dimensiuni transport W/D/H(mm)1090/860/19901090/860/19901490/1990/860
Greutate neta(kg)240/268240/268368/393
Tip compresorDC INV SCROLLDC INV SCROLLDC INV SCROLL
Marca compresorMITSUBISHI ELECTRICMITSUBISHI ELECTRICMITSUBISHI ELECTRIC
Calitate compresor1 INV1 INV1 INV +1 FIX
Tip refrigerantR410AR410AR410A
Incarcare refrigerant (kg)101010
Teava lichid refrigerant (mm)9.529.5212.7
Teava gaz refrigerant (mm)19.0522.2225.4
Teava gaz (mm)19.0519.0522.22
Teava egalizare ulei (mm)9.529.529.52
Lungime totala teava (m)300300300
Lungime totala maxima teava (m)175/150175/150175/150
Cadere maxima intre UI&UE (m)50/4050/4050/40
Presiune statica externa505050
Ratie conectare unitati interioare (%)50~13050~13050~130
Numar maxim de unitati interioare131619
Racire (°C)-5~43-5~43-5~43
Incalzire (°C)-15~15.5-15~15.5-15~15.5
Racire / Incalzire (°C)-8~18-8~18-8~18