haier mrv ivc 2
haier mrv ivc 2haier mrv ivc 1

MRV IV-C

Selecteaza mai jos unitatea exterioara pentru a afisa datele specifice acesteia in sectiunea Specificatii

AV08NMMEUA

AV12NMMEUA

AV14NMMEUA

AV18NMMEUA

AV20NMMEUA

AV24NMMEUA

AV26NMMEUA

AV30NMMEUA

AV32NMMEUA

AV36NMMEUA

AV38NMMEUA

AV44NMMEUA

AV50NMMEUA

AV56NMMEUA

AV58NMMEUA

AV64NMMEUA

AV66NMMEUA

AV74NMMEUA

Categorie:

Tehnologie DC Inverter


Parti componente principale ale tehnologiei DC Inverter


Motor ventilator DC, eficienta imbunatatita cu 40%.

Compresor FULL DC Inverter, eficienta imbunatatita cu 5%.

Vector invertor 180°, eficienta imbunatatita cu 5%.

Ventilator ZigZag pentru a reduce vibratia aerului.

Condensator in 2 piese. Sub-racire in doua etape.

Confort si design pentru temperatura ridicata


Range larg de operare.

Zgomot redus, mod silentios de noapte.

Control de temperatura optima.

Range larg de operare, incalzire la -23°C, racire la 53°C.

Fiabilitate ridicata


Operatiune de reciclare a uleiului in 2 etape

Senzor de temperatura a uleiului.

Senzor de presiune.

Paratrasnet.

General

Model: Unitate exterioaraAV08NMMEUAAV10NMMEUAAV12NMMEUA
Range capacitate (CP)81012
Racire (kW)25.22833.5
Incalzire (kW)27.331.537.5
Alimentare Ph/V/Hz3/380~400/50/603/380~400/50/603/380~400/50/60
Putere nominala (racire) kW5.7978.59
Putere maxima (racire) kW14.0214.3814.73
Curent nominal (racire) A9.5711.5614.19
Curent maxim (racire) A23.0923.6825.1
Putere nominala (racire) kW67.088.72
Putere maxima (racire) kW12.7213.2313.68
Curent nominal (racire) A9.9111.6914.4
Curent maxim (racire) A20.9521.7922.1
EER4.3543.9
COP4.554.454.3
Debit aer (racire/incalzire)/Max.(m³/h)C:15000/H:13200C:15000/H:13200C:15000/H:13200
Nivel presiune sonora (H/M/L) dB(A)575759
Nivel putere sonora (H/M/L) dB(A)737375
Dimensiuni nete W/D/H(mm)1350×720×16901350×720×16901350×720×1690
Dimensiuni transport W/D/H(mm)1450×826×18851450×826×18851450×826×1885
Greutate neta(kg)276/301276/301276/301
Tip compresorDC INV. SCROLLDC INV. SCROLLDC INV. SCROLL
Marca compresorMITSUBISHI ELECTRICMITSUBISHI ELECTRICMITSUBISHI ELECTRIC
Calitate compresor1INV1INV1INV
Tip refrigerantR410AR410AR410A
Incarcare refrigerant (kg)9.79.79.7
Teava lichid refrigerant (mm)9.529.5212.7
Teava gaz refrigerant (mm)19.0522.2225.4
Teava egalizare ulei (mm)9.529.529.52
Lungime totala maxima teava (m)100010001000
Lungime totala standard teava (m)500500500
Lungime maxima teava (m)190/165190/165190/165
Cadere maxima intre UI&UE (m)110/90110/90110/90
Cadere standard intre UI&UE (m)50/4050/4050/40
Cadere maxima intre UI (m)303030
Cadere standard intre UI (m)181818
Presiune statica externa828282
Ratie conectare unitati interioare (%)50~16050~16050~160
Numar maxim de unitati interioare182024
Racire (°C)(-5-50)(-5-50)(-5-50)
Incalzire (°C)(-23-21)(-23-21)(-23-21)